S jídlem se hraje!

Posted on Posted in nevýchova

Takhle na sklonku adventu se jen těžko vyhneme všudypřítomnému „Co za hračku pod stromeček?“. Já za mě říkám: čtyři Hery a balíček kondomů!

Jestli vás to pohoršilo, není problém vyměnit Heru za kvalitnější tuk, preference nejsou limitujícím faktorem. Jedná se o multifunkční ekonomicky výhodný kreativní set, který buď potěší potomstvo, nebo budou sušenky a bezpečný sex (koneckonců kdo by v tu chvíli stál o dalšího nevděčnýho darmožrouta, co zhrdl vánočním darem).

Princip je jednoduchý až triviální. Naplňte prezervativ tukem, zavažte, omyjte, osušte, vložte do dalšího obalu a odevzdejte se nevázaným radovánkám! Faktor haptické uspokojivosti je opravdu vysoký a při zachování určitého objemu vzduchu je zajištěn i zvukový doprovod. Pozor jen na potomky, kteří jsou stále ve fázi prořezu tesáků, tam je perforace víceméně zaručena. Dobře mířený šplíchst polotekuté Hery ovšem nadělá radosti ještě víc!

Pokud vás netíží ekonomická stránka věci, použijte máslo. Toto doporučení vychází zejména z hlediska nutričního (pokud ty obaly opravdu prokousnou, ať se dáví alespoň na něčem kvalitním), zároveň ale použití másla (oproti prachsprostému tuku samostatně nejedlému) nabízí další variace her, mnohdy označované za smysluplné, neřku-li edukační. Zejména potěr vzrostlejší, který už se chápe kuchařských kompetencí, ocení možnost efektivního zapojení do tvůrčího kuchařského procesu s použitím pravých (!) surovin. (Nevím, jestli si pamatujete na své kulinářské začátky, ale u nás to byl jeden podvod za druhým. Tu kuře z gypsu, onde rohlíčky z plastu, vrcholem bylo filcové volské oko. Dodnes cítím tu hořkost zklamání, že se to nedá strávit. Jde sice o radost z tvoření, ale peču-li kuře, chci si prostě na konci zamastit bradu.)

Nechcete-li tedy svým nejbližším způsobit podobné gastrotrauma, ve jménu autenticity prožitku vyndejte z lednice osminku stolního, svěřte materiál do rukou nižšího kuchařského personálu a snažte se ponechat paniku stranou. Půjde to líp, pokud předtím sundáte všem zúčastněným božohodové svršky a radovánkám se budete oddávat všichni včetně vás „oben ohne“. (Jak možná někteří tušíte, jsou-li přítomni otcové, je do jisté míry vysoce pravděpodobné, že za dodržení výše zmíněných podmínek přijde využití druhého komponentu našeho multifunkčního setu na řadu v pozdější fázi dne.)

Za nás tedy jednoznačně platí, že s jídlem se hraje! Protože to, s čím si hrajeme, to nás baví. A když nás jídlo baví, nemusí nám pak ostatní nutit lžičku pyré za maminku a další za tatínka… a potažmo za polovinu rodokmenu až po tetu ze třetího kolene. Úklid sice zabere nějaký čas navíc, ale alespoň nám to zajistí pravidelnou osobní i bytovou hygienu. Lepší než koupit plastelínu a vylívat pak zkyslou koprovku do kanalizace.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *